موسسه فرهنگی سرای گفتمان دیوان

موسسه فرهنگی دیوان تلاش می کند با فعالیت های خود تبادلات فرهنگی ایران و آلمان را بهبود ببخشد. کادر موسسه ی فرهنگی دیوان با سابقه ی همکاری طولانی مدت با اتاق بازرگانی ایران و آلمان و موسسه ی زبان سفارت آلمان به علاقه مندان به فرهنگ و زبان آلمانی خدمات ارائه می کند. آموزش زبان آلمانی از ارکان اصلی فعالیت موسسه می باشد و اساتید مجرب با بهره گیری از نوین ترین روش های تدریس زبان آموزان را برای کار و تحصیل در آلمان یا فعالیت شغلی مرتبط به زبان آلمانی در ایران آماده می کنند. خدمات موسسه دیوان به آموزش زبان آلمانی محدود نمی شود . برگزاری همایش ها، کارگاه ها و سمینار ها در زمینه های آموزشی و فرهنگی مرتبط با دو کشور ایران و آلمان با دعوت از کارشناسان و متخصصان برجسته ایرانی و آلمانی از دیگر اهداف موسسه می باشد.

رزومه موسس دیوان

اميد شجاع الدّينى بيش از ١٠ سال سابقه ى تدريس در مؤسسه ى زبان آلمانى سفارت آلمان را داشته است. وى در زمان آغاز كار در مؤسسه ى زبان سفارت آلمان با پشت سر گذاشتن آزمون C2 با امتياز بالاى ٪؜٩٠ و گذراندن دوره ى پرورش اساتيد مؤسسه ى زبان سفارت آلمان با دريافت بورس به مونيخ اعزام شد كه با اخذ استاندارد هاى لازم ديپلم سبز مؤسسه ى گوته ى آلمان را دريافت كرد. تنها تعداد انگشت شمارى از ايرانيان موفق به اخذ اين مدرك شده اند كه اغلب در ايران اقامت ندارند. اميد شجاع الدينى سالها در مؤسسه ى زبان سفارت آلمان مسئوليت تدريس در ترم هاى پيشرفته را بر عهده داشته است.همچنين برگزار كننده ى دوره هاى آموزشى در اتاق بازرگانى ايران و آلمان با محوريت زبان آلمانى بوده كه اين همكارى تا به امروز ادامه دار بوده است. دانش كم نظير زبان آلمانى وى باعث شده تا به عنوان مترجم همزمان در نشست هاى رسمى مقامات سياسى و اقتصادى كشورهاى ايران و آلمان فعاليت كند. اميد شجاع الدينى با تأسيس آموزشگاه زبان آلمانى ديوان علاوه بر معرفى چهره هاى مستعد در زمينه ى تدريس زبان آلمانى به جامعه ى آلمانى زبان ايران، زبان آموزان را در يادگيرى صحيح و كامل زبان آلمانى و رسيدن به اهدافشان يارى ميكند.

مدرسين ديوان

مدرسين ديوان با سابقه ى زندگى در كشورهاى آلمانى زبان و تحصيلات مرتبط به زبان آلمانى از ميان متقاضيان تدريس در ديوان طى مصاحبه ى حضورى با اميد شجاع الدينى و كسب امتياز لازم در آزمون اوليه جواز حضور در دوره هاى تربيت اساتيد ديوان زير نظر اميد شجاع الدينى را كسب كرده اند. اساتيد ديوان نوين ترين روش هاى تدريس منطبق با اصول مؤسسات گوته ى آلمان را در كلاس هايشان اجرا مى كنند و با تكيه بر شيوه هاى آموزش مكالمه محور و تقويت كليه ى مهارت ها ى زبانى زبان آموزان آلمانى آن ها را در كمترين زمان ممكن به اهدافشان مى رسانند.اساتيد ديوان به طور مكرر داشتن خود را در تدريس زبان آلمانى به روز رسانى مى كنند و كنترل كيفيت مديريت ديوان نيز تضمينى براى حفظ استانداردها و اصول آموزش مى باشد.

در راستای بهبود گفت و گو میان جوامع ایرانی و آلمانی زبان موسسه دیوان در سمینار ها و همایش ها خدمات ترجمه همزمان ارائه می دهد و علاقه مندان به این حوزه می توانند زیر نظر مترجمان با تجربه دیوان در کارگاه های مرتبط این فن را فرابگیرند. کارگاه هایی با موضوعات نحوه نگارش رزومه و انگیزه نامه برای کار و تحصیل در آلمان، موفقیت در مصاحبه شغلی در آلمان، مکاتبات تجاری با رعایت اصول فرهنگی در کشور های آلمانی زبان، نقد فیلم ها ی آلمانی زبان دیگر سرویس های دیوان می باشد. اشتغال زایی برای جوانانی که تحصیلات مرتبط به زبان آلمانی دارند و زبان آلمانی را در سطح مطلوب فرا می گیرند با توجه به ارتباط مطلوب موسسه با فعالین حوزه اقتصاد فیما بین دو کشور ایران و آلمان از دیگر اهداف موسسه فرهنگی دیوان می باشد. امید داریم با تلاش مستمر و حفظ استاندارد های مطلوب علاقه مندان به زبان آلمانی را در رسیدن به اهدافشان یاری کنیم.


مدیریت موسسه فرهنگی دیوان

امید شجاع الدینی