نحوه يادگيرى گرامر زبان آلمانى

يادگيرى گرامر زبان آلمانى به صورت جزوه نويسى و به صورت جداگانه خطاى بزرگى است كه بسيارى از موسسات سنتى آموزش زبان آلمانى مرتكب مى شوند. زبان آموزان بايد در بطن كار، گرامر زبان آلمانى را فراگيرند. بهترين روش جهت يادگيرى زبان آلمانى اينست كه استاد از طريق تمرينات و طرح درس از پيش برنامه ريزى شده زبان آموزان را در مسيرى قرار دهد كه خود بتوانند به نتايج گرامرى لازم برسند و همچنين تمريناتى كه در ادامه انجام مى شود بايد در نهايت به توليد متون يا گفت و گو هايى حاوى مباحث گرامرى جديد منجر شود. مؤلفه هاى زبان آلمانى نبايد به صورت جداگانه كار شوند و دانش لغوى و گرامرى ستونى براى پيشرفت در متن ، محاوره و درك مطلب مى باشد كه بايد همسان پيش برده شود.

نكات كليدى گرامر زبان آلمانى

زبان آموزان آلمانى توجه داشته باشند كه براى درست صحبت كردن زبان آلمانى نياز است تا به حروف تعريف der,die,das مسلط باشند. اين مبحث در ترم هاى مبتدى كار مى شود و زبان آموزان بايد توجه لازم به آن را داشته باشند. همچنين جايگاه فعل در جمله در زبان آلمانى مى تواند متغیير باشد، كه زبان آموزان آلمانى در ديوان با تمرينات لازم بر اين امر
كليدى ترين نكته ى فراگيرى گرامر زبان آلمانى اين است كه زبان آموزان آلمانى نبايد به صورت صرف به حفظ كردن كردن گرامر بپردازند و بايد همواره در قالب مثال هاى كاربردى عمل شود. هم چنين در ٦ ترم اول عمده ى مفاهيم گرامرى زبان آلمانى منتقل مى شوند و هر چه ترم زبان آموزان بالاتر مى رود، تأكيد بيشتر بر افزايش دانش لغوى و فن محاوره خواهد بود.

گرامر زبان آلمانی

تمرين گرامر زبان آلمانى

بهترين تمرين گرامر زبان آلمانى، ساختن مثال هايى در قالب مفاهيم جديد درسى كلاس با بهره گيرى از گرامر جديد مى باشد. به عبارتى توصيه نمى شود زبان آموزان زبان آلمان صورت جداگانه و محض تمرينات گرامرى را دنبال كنند و گرامر بايد همواره به صورت مكمل در كنار موضوع جديد كلاس درس كه مورد بحث قرار مى گيرد كار شود. در اين راستا اعتماد به اساتيد ديوان نقش بسزايى در پيشرفت زبان آموز آلمانى خواهد داشت. از طرفى زبان آموزان آلمانى بايد تلاش كنند تا حد ممكن به صورت مؤكد گرامرهاى جديد را در متون و گفت و گو هاى جديد خود استفاده كنند تا رفته رفته به آن مسلط شوند.

تمرين گرامر زبان آلمانى

اين پيش فرض كه زبان آلمانى زبان سختى است صحيح نمى باشد. نكته ى حائز اهميت اينست كه بايد زبان آلمانى را با روش درست و زير نظر آموزشگاه هاى تخصصى زبان آلمانى آموخت. مهم ترين مسئله در يادگيرى زبان آلمانى این است که باید زير نظر اساتيد مسلط و با نوين ترين روش ها صورت گيرد. زبان آموزان آلمانى در ترم هاى اوليه با بهره گيرى از روش هاى صحيح متوجه سختى زبان آلمانى نمى شوند. همچنين توقع زبان آموزان از خود در ابتداى مسير بايد منطقى باشد و نمى توان انتظار داشت در همان جلسه ى اول كليه ى مفاهيمى كه در زبان فارسى بلد هستند را مسلط شوند. معيار صحيح بايد ميزان پيشرفت در هر جلسه، نسبت به جلسه ى قبل باشد. همچنين كنترل كيفيت در آموزشگاه تخصصى زبان آلمانى ديوان با وسواس خاصى صورت مي گيرد.

0 پاسخ
دیدگاه خود را ثبت کنیدتمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *