آزمون o s d

آزمون OSD

آزمون ÖSD یکی از معتبرترین مدارک زبان آلمانی می باشد که مورد پذیرش سفارتخانه هاو دانشگاه های کشور های آلمانی زبان می باشد. دیپلم زبان آلمانی از کشور اتریش (Österreichisches Sprachdiplom) سطوح A1 الی C2 را پوشش می دهد.

موسسه ی دیوان به مدیریت سارا طباطبایی و امید شجاع الدینی مفتخر است به عنوان مرکز آزمون بین المللی O.S.D به زبان آموزان آلمانی خدمات ارائه دهد.

OSD چیست ؟

آزمون ÖSD یکی از معتبرترین مدارک زبان آلمانی می باشد که مورد پذیرش سفارتخانه هاو دانشگاه های کشور های آلمانی زبان است. این دیپلم زبان آلمانی از کشور اتریش (Österreichisches Sprachdiplom) سطوح A1 الی C2 را پوشش می دهد. این مدرک زبان آلمانی به طور کامل نیاز زبان آموزان آلمانی را که قصد مهاجرت کاری و تحصیلی دارند را پوشش می دهد، چراکه بین زبان آلمانی در کشور اتریش و آلمان هیچ تفاوتی وجود ندارد. مدارک زبان آلمانی خط مشی مشخصی را دنبال می کنند و طبق استاندارد مشترک اروپا تعریف می شوند. به عنوان مثال بخش زیادی از سؤالات آزمون های گوته ی آلمان و ÖSD اتریش با بهره گیری از بانک سؤالات مشترک طراحی می شوند.

osd

تفاوت آزمون OSD و گوته

بین اعتبار این دو آزمون، درجه ی سختی آن ها و اعتبارشان برای کشور های آلمانی زبان هیچ تفاوتی وجود ندارد. حتی برای برخی سطوح این آزمون ها اتاق فکر مشترک وجود دارد. در واقع تشابه بین آزمون ÖSD و گوته نسبت به سایر آزمون های بین المللی زبان آلمانی بیشتر است. البته کلیه ی آزمون های بین المللی زبان آلمانی از استاندارد مشترک اروپا پیروی می کنند.

بخشهای امتحان OSD

1. بخش شنیداری (Hörverstehen):
2. بخش نوشتاری (Schriflicher Ausdruck):
3. بخش درک مطلب (Leseverstehen):
4. بخش شفاهی (Mündlicher Ausdruck):

اعتبار مدرک OSD

از لحاظ منقضی شدن٬ اعتبار مدرک این آزمون مادام العمر است ولی باید توجه داشت بعضی از دانشگاهها و مراکز ممکن است درباره بازه زمانی اعتباری این مدرک قوانین خاص خود را داشته باشند. به طور مثال . برخی دانشگاه ها ی آلمانی زبان به طور سلیقه ای برخی از مدارک را ترجیح میدهند.ÖSD, TestDaf, Goethe Zertifikat, Telc معتبرترین آزمون های آلمانی هستند که مورد پذیرش سفارتخانه ها و دانشگاه های آلمانی زبان هستند. موسسه دیوان با برگزاری آزمون های ÖSD و TestDaf کلیه ی نیازهای زبان آموزان آلمانی را در کلیه ی سطوح و برای همه ی مقاصد برآورده می کند.

ثبت نام آزمون OSD

به زودی در وبسایت موسسه دیوان اطلاعات ثبت نام بروزرسانی خواهد شد

هزینه آزمون OSD

هزینه ی آزمون های ÖSD در مراکز آزمون و‌کشور های مختلف متفاوت است و بر اساس اختیاری که به موسسات برگزار کننده داده شده و با تأییدیه ی مرکز وین هزینه ی آزمون تعیین می شود. هزینه ی آزمون های ÖSD به صورت حدودی بر اساس سطح مورد نظر بین ۱۴۰ تا ۲۰۰ یورو می باشد. هزینه ی آزمون برای سطوح A1 تا C2 به صورت پلکانی افزایش می یابد و بر مبنای یورو هزینه ی آن به صورت ریالی دریافت می شود.

تاریخ برگزاری آزمون ÖSD

بر خلاف آزمون TestDaf که به صورت هماهنگ در سراسر دنیا برگزار می شود تاریخ آزمون ÖSD شناور می باشد و توسط خود موسسه دیوان تعیین می شود. به طور معمول هر یک از آزمون های A1 تا C2 به طور معمول یکبار در ماه برگزار می شود.

مرکز برگزاری آزمون ÖSD

این آزمون در دیوان و شهر تهران با رعایت استاندارد های بین المللی و بهره گیری از اساتید مورد تایید ÖSD انجام می شود. بر اساس درجه بندی مراکز آزمون تصحیح اوراق امتحانی به ۲ صورت در محل موسسه برگزار کننده و یا در موسسه مرکزی وین امکان پذیر است. نظر به رتبه بندی موسسه دیوان آزمون های ÖSD در محل موسسه و توسط اساتید دیوان تصحیح می شود.

امتحان osd

امتیاز شما به این صفحه :

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱۰ رای

4 دیدگاه

به گفتگوی ما بپیوندید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید